[Photo: columns at Perge, 2010]

Transportation // Ulaşım

(English below // İngilizce aşağıdadır.)

Havalimanı–Sealife yönünde:
 1. Taksi ile gidilebilir (65–80 TL civarı).
 2. Havaş servisleri kullanılabilir. Servis güzergah ve saatleri için linkten faydalanılabilir. Servisler 5M Migros önünde duruyor, oradan bir taksi ile otel 5 dakikadır. Ayrıca 5M Migros önündeki caddeden otobüslerle eski Türkay Otel kavşağına kadar gidip (Gazi Mustafa Kemal Blv. ile Atatürk Blv. kesişimi), oradan denize doğru (Kral Künefe yönünde) 200m kadar yürünerek otele ulaşılabilir. Aşağıdaki haritaya bakın.

  Havaş servisleri ile 100. yıl bulvarına kadar gelip oradan otobüslerle Türkay otel kavşağına gelinip sonra otele yürünebilir. 100. yıl bulvarı ve 5M Migros önünden gecen otobüsler KL08 ve KC06 numaralı otobüslerdir. Otobüs hatları harita gösterimi için linkten faydalanılabilir. 100. yıl bulvarından geçen KC05 nolu otobüs Akdeniz Bulvarı'ndan, otelin önünden geçiyor.

 3. Havalimanından otobüsle şehre gelinebilir, Şehre gelen iki otobüs var 600 ve 600A. Konyaaltına giden otobüs numarası 600A dır, bu numaralı otobüsü tercih ediniz. Atatürk Bulvarı'nda Türkay otel kavşağında inip Sealife Otele yürünebilir. Hareket zamanları ve güzergah için linkten faydalanılabilir.
Otogar–Sealife yönünde:
 1. Taksi ile gidilebilir (25–30 TL civarı).
 2. Otobüs firmalarının servisleri kullanılabilir.
 3. Otogar çıkısında, benzincinin alt kısmında köşede otobüs durakları var, otobüsle Akdeniz bulvarına kadar gidilebilir. TK92, TK36 nolu otobüs otelin önüne kadar gidiyor.
Otobüsle ulaşım için:
 1. OtoPOS logolu otobüslerde kredi kartıyla biniş mümkün.
 2. AN plakalı otobüslerde, otobüste bilet alınabilir.
 3. Otobüsten kart alınıp internet sitesinden üye olup karta yükleme yapılabilir.

(Türkçe yukarıdadır // Turkish above.)

From the airport (havalimanı) to Sealife Hotel:
 1. You can take a taxi (65–80 TL).
 2. You can use a Havaş bus. The busses stop in front of the 5M Migros shopping center (=Migros alışveriş merkezi), and the hotel is 5 minutes from there by taxi. Alternatively, from the front of Migros, you can take a local bus along Atatürk Bulvarı (=Boulevard) to the intersection with Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, which is the old Türkay Otel (=Hotel) intersection; from there, towards the sea (in the direction of Kral Künefe), it is 200m to the hotel. See the map above.

  With the Havaş bus, you can also can also go to Yüzüncü Yıl (=100. Yıl) Bulvarı, take a local bus from there to the Türkay Otel intersection, and walk to the Sealife hotel as above. The busses that use 100. Yıl Bulvarı and pass the 5M Migros shopping center are KL08 ve KC06. Bus KC05 uses 100. Yıl Bulvarı and Akdeniz Bulvarı (Mediterranean Boulevard), passing in front of the hotel.

 3. Two local busses come from the airport into the city: 600 ve 600A. The 600A bus is preferable, since it goes to Konyaaltı. On Atatürk Bulvarı, get off at the Türkay Otel intersection as above and walk to the Sealife Hotel.
From the intercity bus terminal (otogar) to Sealife Hotel:
 1. You can take a taxi for 25–30 TL.
 2. You can use the local service bus of your bus company.
 3. At the exit of the bus terminal, there are bus stops on the corner below the filling station. You can take a bus from there to Akdeniz Bulvarı. Busses TK92 and TK36 pass the hotel.
Local bus transportation:
 1. On a bus with the OtoPOS logo, you can use a credit card.
 2. On busses with the AN license plate, you can buy a ticket on board.
 3. You can obtain a card from the bus, sign up on line, and load the card with credit.

Last change: 02 May 2014, 11:17:08 EEST